A kérdés, hogy lehetséges-e egyáltalán manuálisan telepített alkalmazást utólag hozzáadni (importálás) a Softaculous-hoz? Nos, ha nem lenne lehetséges, talán nem is írnánk róla cikket…
Fontosabbnak tűnik az a kérdés, hogy mégis mi értelme van, hisz már túl vagyunk rajta, sikerült megoldani a telepítést, mi hasznunk lehetne abból, hogy utólag berakjuk egy automata telepítőkészletbe a szóban fogó alkalmazást? Természetesen erre is megfelelünk, sőt, rögtön két nagy előnyét is megemlítjük:
- A frissítéseket már a Softaculous felületéről fogod tudni indítani, közvetlenül a böngésződből…
- A Softaculousból készíthetsz, és tárolhatsz is biztonsági mentéseket az alkalmazásról, szintén a böngésződön keresztül.
És akkor a lényeg: ezeket a lépéseket kövesd, ha importálnál egy-egy korábban telepített alkalmazást a Softaculous-ba:
- Lépj be a DirectAdmin felületére, és a Haladó beállításoknál keresd a Softaculous Automata Telepítőkészletet;
- A bal oldali menüsorból válaszd ki azt az alkalmazást, amelyiket importálni szeretnéd. Használhatod a „Keresés” (Search) funkciót is;
- A szoftver oldalán látsz majd néhány tabot. Ezek közül kattints az „Importálás” (Import)-ra, ami megnyit majd egy új „Szoftver importálása” oldalt;
- Ezen az új lapon két lehetőséget fogsz látni: „Válassz domainnevet” (Choose Domain) és „Könyvtárba” (In directory). Ha az alkalmazás a public_html mappába van telepítve, és a fődomainen keresztül érhető el, akkor ezeket a mezőket hagyd üresen, és kattints az „Importálás” (Import) gombra. Ha valamelyik almappában van, írd az almappa nevét a „Könyvtárba” (In directory) mezőbe, és azután kattints az importálásra.
Ennyi az egész.